Pored izlaganja odbrane na današnjem ročištu bi Romić trebalo da odgovara na pitanja suda, tužioca i advokata. Marković i Radonjić su na prethodnim ročištima već iznosili svoje odbrane, negirajući da su učestvovali u ubistvu Ćuruvije.
Radonjić i Romić se trenutno nalaze u pritvoru, dok Marković služi kaznu od 40 godina zatvora u požarevačkoj Zabeli zbog zločina na Ibarskoj magistrali. Miroslav Kurak se nalazi u bekstvu. Za njim je raspisana poternica i sudi mu se u odsustvu.
Po optužnici, Ćuruviju je ubio Miroslav Kurak, a saučesnik mu je bio Ratko Romić, koji je drškom pištolja udario Ćuruvijinu suprugu Branku Prpu u glavu. Kako se navodi u optužnici, Ćuruvija je ubijen zbog "javnog istupanja u zemlji i inostranstvu i kritike nosilaca političke vlasti, mogućnosti da utiče na javno mnjenje i delovanje opozicionih društvenih snaga, radi očuvanja postojeće vlasti".
Ćuruvija je ubijen na Uskrs, 11. aprila 1999. godine, tokom NATO bombardovanja SR Jugoslavije, u dvorištu ispred ulaza u zgradu, gde su se nalazile prostorije marketing službe Dnevnog telegrafa.
Ključni svedok u ovom procesu je nekadašnji komandant Jedinice za specijalne operacije (JSO) Milorad Ulemek Legija, nakon čijeg svedočenja je pokrenuta zvanična istraga protiv optuženih.
Ulemek takođe služi jedinstvenu kaznu od 40 godina zatvora u požarevačkoj Zabeli zbog ubistva premijera Zorana Đinđića, Ivana Stambolića, zločina na Ibarskoj magistrali i nedela "zemunskog klana".